Kuidas oma säästud inflatsioonist puutumata hoida?
Aastatega kogunenud säästud annavad tuleviku osas vajaliku turvatunde. Selleks, et juba kasvav inflatsioon seljatada, tuleb oma vaba raha kõrgema intressiga kasvama panna.
Inflatsioonist on viimastel kuudel üha rohkem rääkima hakatud. Hoiatusi jagavad nii Eesti Panga eksperdid kui ka Euroopa majandusteadlased. Sisuliselt tähendab see seda, et säästudeks kogunenud rahanumber ise ei vähene, ent selle väärtus kahaneb. Pidevalt on kallinenud nii toidukraam, kodukulud kui ka teenused.
„Õnneks ennustatakse hinnakasvu aeglustumist, kuid päriselt pole selle peatumist ette näha,“ tõdeb HLÜ Eesti Hoius juhatuse liige Jekaterina Semjonova. Et säästetud summa ostujõud ajas säiliks, on mõistlik säästud tulu teenima panna.
Kuhu investeerida?
Tänapäeval on palju viise, kuidas oma säästud mõistlikult paigutada. Üks populaarsemaid valikuid on kinnisvarasse investeerimine. See eeldab aga suurte summade olemasolu ning üksjagu aktiivset asjaajamist – kuhu piirkonda osta, mis on mõistlik ostuhind ning mida varaga edasi teha?
Üha populaarsemad on ka tehingud väärtpaberitega. See nõuab aga veelgi aktiivsemat sekkumist ja kätkeb endas ka hulga riske. Viimane asi, mida tahaks, on hoolega kogutud rahast ilmajäämine. See on aga aktsiatega kaubeldes üks võimalikke stsenaariumeid.
Hoiused on kuldne kesktee
Kes soovib raha teenima panna turvaliselt, ega soovi erinevate probleemide lahendamisega pidevalt ja aktiivselt tegeleda, saab valida tähtajalise hoiustamise. Hoiustamine on turvaline ja väga mõistlik valik igas vanuses ja oskustega inimestele. Andes oma raha teatud perioodiks näiteks hoiu-laenuühistule kasutada, teenib hoiustaja konkreetne protsendi ulatuses tulu oma säästudelt. „Teenistus sõltub valitud hoiusest ja hoiuse perioodist, kuid igal juhul on võimalik teha tasa inflatsioon ning teenida ka lisa,“ kinnitab Jekaterina Semjonova.
Sarnast võimalust pakuvad muidugi ka pangad, ent nende intressimäärad ei kata isegi mitte inflatsiooni. Võrdluseks: kui suuremate pankade tähtajaliste hoiuste intressimäärad jäävad alla 0,1%, siis näiteks hoiu-laenuühistu Eesti Hoius intressimäärad algavad 6%-st, suurem summa ja pikem periood toovad kindlasti kõrgema tulu.
Tähtajaline hoius võib esmapilgul tunduda täiesti turvaline valik, tuleb hoiustajal sellegipoolest olla ettevaatlik ja teha teadlik valik. „Kui inimestel on käes palju vaba raha, ja praegu see nii on, ilmub uusi investeerimisvõimaluse pakkujaid nagu seeni pärast vihma. On väga oluline välja selgitada, kes on usaldusväärne ja kas enda usaldusväärsust ka millegagi tõestada suudetakse,“ paneb Semjonova investeerijatele südamele.
Taustauuring on hädavajalik
Usaldada tasub siiski ühistut, mis on tegutsenud pikemat aega, kelle liikmete arv kasvab ja kes tõesti oma liikmetele ka tulu teenib ja selle välja maksab. Seepärast on alati kindlam vaadata üle tegevuse jätkusuutlikus. „Telereklaami võib tuntuse kasvatamiseks tellida igaüks, kuid olulisem on uurida seda, kui paljud rahapaigutajad oma säästud ja lubatud tulu hiljem ka kätte on saanud,“ lisab Semjonova. Samuti soovitab ta lähtuda kainest mõistusest – kui antakse lubadusi, mis tunduvad liiga head, et olla tõsi, siis enamasti nii ongi. Õnneks on meil hoiu-laenuühistu Eesti Hoius, kellele võib kindel olla, ning kes on pakub hoiustajatele õiglasi intresse.
Miks valida Eesti Hoius?
- Stabiilselt tegutsenud juba 9 aastat, olles üks suuremaid hoiu-laenuühistuid Eestis, mille liikmete arv kasvab stabiilselt.
- Hoiustamine siin on tulus, hoiustajatele on tegutsemisaja jooksul kokku välja makstud üle 6 miljoni euro intresse.
- Hoiused on kaitstud kinnisvara tagatistega.
- Pakub atraktiivseid hoiuseintresse, keskmiselt 6-7% aastas.
- Hoiustamine on mugav, hoiuse saab avada mugavalt läbi kodulehe või ühistu kontoris aadressil Pronksi 3, Tallinn.
Igaüks võib olla rahatark!
Soovime Teile edukat investeerimist!